Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Забезпечувальний захід тому і має таку назву, бо діє до того часу, як суд вирішить спір по суті. Тому неприпустимо, коли у такий спосіб майно наперед передається позивачеві або іншим особам.
Аби суди апріорі не могли вдаватися до зловживань, проектом «Про внесення зміни до Закону України «Про виконавче провадження» (№4064) пропонується визначити особливості виконання рішення про забезпечення позову.
Вони доволі лаконічні: записати в окремій ст.62-1, що «забороняється при виконанні рішення суду про забезпечення позову вживати заходи щодо стягнення коштів та/або звернення стягнення на майно боржника, крім накладення арешту».
Як стверджує автор, деякі судді, не дотримуючись вимог процесуальних норм, забезпечують позов, зокрема, шляхом звернення стягнення на майно та (або) кошти відповідача або інших осіб. Враховуючи, що така ухвала підлягає негайному виконанню, в подальшому такі активи відчжуються, що унеможливлює поворот виконання.
Утім, цей проект не поширюється на кримінальне провадження, де дотепер можливе накладання арешту на «речові докази» з подальшою передачею майна тим самим позивачам, які заручилися підтримкою прокуратури.
https://zib.com.ua/ua/144413-_suddyam_zaboronyat_inshi_zahodi_zabezpechennya_schodo_mayna.html