Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
28 березня 2024 року набув чинності Закон України № 3342-ІХ «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань», яким впроваджено новий вид покарання – пробаційний нагляд.
Пробаційний нагляд передбачає обмеження прав і свобод засудженого із застосуванням до нього наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства.
Виконання покарання у вигляді пробаційного нагляду покладається на уповноважені органи з питань пробації за місцем проживання засудженого.
На засудженого до пробаційного нагляду суд покладає такі обов’язки:
– періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
– повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;
– не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Крім цього, на засудженого судом можуть бути покладені й інші обов’язки, які застосовуються з урахуванням особи винного та характеру протиправних дій:
– використовувати електронний засіб контролю і нагляду та проживати за вказаною у рішенні суду адресою;
– дотримуватися встановлених судом вимог щодо вчинення певних дій, обмеження спілкування, пересування та проведення дозвілля;
– працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо йому буде запропоновано посаду (роботу);
– виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою;
– пройти курс лікування від наркотичної, алкогольної залежності, розладів психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин або захворювання, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб.
За ухилення засудженого від відбування покарання у виді пробаційного нагляду статтею 389 КК України передбачено кримінальну відповідальність у вигляді обмеженням волі строком до трьох років.